در این یادداشت، با مسعود پایمرد و آقای صحنه بیشتر آشنا شوید…

آشنایی با سایت آقای صحنه

آقای صحنه
نخستین جرقه

گمان می‌کنم دانش‌آموز سال‌های پایانی دبیرستان بودم که احساس کردم علاقمندم تجربیاتم از اجرا و سخنوری را جایی بنویسم. احساس می‌کردم نوشتن کمک می‌کند تا کارم بهتر و پخته‌تر شود.

بنابراین همان روزها، نخستین وبلاگ را با نام «سخن سرا»، اگر اشتباه نکنم در لوکس بلاگ، راه انداختم. مدتی بعد، تصمیم به اضافه کردن قسمت‌های دیگری به کار و نیاز به امکانات بیشتر مرا مجاب کرد به بلاگ بیان نقل مکان کنم.

[سخن سرا روی بیان هنوز هم در دسترس است. البته بخش زیادی از مطالب به سایت جدید ریدایرکت شده‌اند.]

وبلاگ سخن سرا، هر از چندگاهی به صورت تفننی به روز می‌شد و مطالب تازه روی آن قرار می‌گرفت. اما پس از مدتی، و با بیشتر شدن مشغله‌های ذهنی و کاری من، به حال خود رها شد.

در این مدت، هر گاه فرصتی دست می‌داد سراغ وبلاگ می‌آمدم و اگر دیدگاه تازه‌ای ثبت شده بود بررسی می‌کردم و به آن پاسخ می‌دادم.

پس از چندی، متوجه شدم هرچند در مجموع، بیشتر از ۲۵ مطلب روی وبلاگ قرار نگرفته است، اما با اقبال خوب مخاطبان مواجه شده. آمار بازدیدکنندگان نشان از علاقه و نیاز مخاطبان به این مدل محتوا داشت.

همان روزها، دوست تازه‌ای از راه رسید و بی وقفه مرا به منظم کردن آن‌چه دارم و ساختن آن‌چه می‌توانم تشویق کرد.

این دو اتفاق، باعث شد تصمیم به اجرایی کردن ایده‌ای بگیرم که به تدریج در ذهنم پخته و آماده شده بود: یک مرجع جامع برای مجریان و سخنوران و یک منبع کامل و استاندارد برای آموزش هنر اجرا و فن بیان.

سلام مستر ام سی!

مدتی روی آن‌چه می‌خواهم فکر کردم و در نهایت تصمیم گرفتم کار را با برند تازه‌ای شروع کنم: آقای صحنه (MrMC)

[ام سی (MC) یا مجری صحنه کیست؟ در این مورد به زودی یادداشت کاملی خواهم نوشت.]

طراحی و ساخت سایت چند ماه به طول انجامید و بالاخره ساعت ۱۶ هفتم اسفندماه سال ۱۳۹۹، در سالروز میلاد باسعادت مولی الموحدین، حضرت امیرالمومنین علی (علیه‌السلام)، آقای صحنه افتتاح شد.

من در تلاشم تا تفاوت «آقای صحنه» با سایر سایت‌هایی که در زمینه‌ی فن بیان و مجری‌گری فعال هستند در دو چیز باشد:

نخست) کامل و جامع بودن محتوای سایت: اینجا، تمام موارد مورد نیاز یک مجری، سخنران و برنامه ساز را خواهید یافت.

دوم) رایگان بودن: بخش بسیار زیادی از محتوایی که روی سایت قرار گرفته یا در آینده قرار خواهد گرفت کاملا رایگان است و همیشه رایگان خواهد ماند. زیرا

«آقای صحنه» به دنبال ایجاد فرصت برابر در آموزش فن بیان و هنر اجرای صحنه است.

مسعود پایمرد
مسعود پایمرد؛ مدیر و موسس سایت آقای صحنه

آشنایی با مسعود پایمرد

مدتی پیش، برای صفحه‌ی «درباره‌ی من» وبلاگ شخصی‌ام مطلبی نوشتم که فکر می‌کنم برای آشنایی بیشتر با من کافی و مناسب است. بنابراین، همان مطلب را در این صفحه قرار می‌دهم:

تولد و نخستین سال‌های زندگی

مسعود پایمرد بیست و هفت روز پس از شروع ماه مهر، در نجف‌آباد زاده شده است.
دوران دبستان و راهنمایی را در همان مدارس نزدیک خانه‌اش گذرانده و بعد برای دبیرستان چند کیلومتری دورتر رفته تا بتواند در رشته‌ی «علوم و معارف اسلامی» در دبیرستان صدرای همان شهر محل تولدش تحصیل کند.

از همان آغازین سال‌های مدرسه، کشته مرده‌ی فعالیت‌های فوق‌برنامه و پرورشی بوده و بعد کم کم مجری برنامه‌های مدرسه شده یا در نمایش‌ها ایفای نقش کرده است.

شروع فعالیت‌های ادبی و هنری

با شروع دومین سال دبیرستان، متوجه علاقه‌ی وافرش به شعر و ادبیات شده است.
از همان زمان نوشتن و سرودن را شروع کرده و تا این سال‌ها معدود اشعاری و اندک نوشته‌هایی را در دفتری یادداشت کرده است.

این علاقه به ادبیات، موجب شد که در سومین سال دبیرستان رتبه برگزیده‌ی جشنواره جوان خوارزمی استان اصفهان در همین رشته شود و نیز در المپیاد ادبیات همان سال، رتبه اول منطقه را کسب نماید.

پس از کنکور و در زمان انتخاب رشته، رشته‌ی راهنمایی و مشاوره‌ی دانشگاه فرهنگیان را برگزیده و در پردیس شهید مدرس ایلام مشغول تحصیل شده است.

در سال‌های دانشگاه، فعالیت‌های ادبی را جدی‌تر گرفته و در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ به ترتیب رتبه دوم کشوری شعر، رتبه اول کشوری شعر و رتبه سوم کشوری داستان‌نویسی را در بین دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کسب کرده است.

برگزاری دوره‌های آموزشی

نخستین دوره‌های آموزشی‌های سخنوری و اجرای صحنه‌ای را هم در همان سال‌ها برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ایلام برگزار کرده است. بعدها به آموزش این هنر علاقمندتر شده و این فعالیت را جدی‌تر پیگیری نموده است. کاری که تا امروز ادامه دارد و او با علاقه آن را دنبال می‌کند.
اخیرا، در کنار برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری، مقالات آموزشی مفیدی نیز در این زمینه می‌نویسد و از طریق فضای مجازی در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

هم‌اکنون

وی که در خرداد ۹۷ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است، هم‌اینک به عنوان مربی پرورشی در مداس منطقه مهردشت استان اصفهان مشغول به کار است.

او امروز، با سابقه‌ی ده سال فعالیت حرفه‌ای مستمر در زمینه‌ی اجرای صحنه‌ای (مجریگری) و برگزاری چند دوره تخصصی در زمینه‌ی فن سخنوری و مجریگری برای دانشجویان و علاقمندان به این هنرها، مدیریت پایگاه اینترنتی «آقای صحنه» را به عنوان مرجع تخصصی اجرای صحنه‌ای و سخنوری بر عهده دارد.

علاقمندی‌ها

در جهان هستی، بیش از هرچیز به ادبیات و شعر علاقمند است. گاه گداری نیز به چند جلسه‌ی ادبی سر می‌زند.
سینما را هم دوست دارد و شیفه‌ی فیلم‌های خوب است. ایرانی و خارجی‌اش زیاد تفاوتی نمی‌کند.
تلاش می‌کند زیاد مطالعه کند و پس از ادبیات که بخش عمده‌ی مطالعاتش را تشکیل می‌دهد، به حوزه‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی، تاریخ، فلسفه و دین نیز علاقمند است.

موارد بیشتر

برای ارتباط بیشتر، صفحه‌ی ارتباط با من در اختیار شماست.

دولتخانه: وبلاگ شخصی مسعود پایمرد
صفحه‌ی اینستاگرام شخصی من
صفحه‌ی اینستاگرام آقای صحنه
صفحه‌ی من در goodreads
صفحه‌ی من در ویرگول