زیرصدا مجری احساسی: مادرانه

زیرصدا مجری مادرانه

زیرصدا مجری احساسی: مادرانه | مناسب بخش‌های آغاز و پایان برنامه و اجرای دکلمه

کارن همایونفر از آن دست آهنگسازهایی است که برای فیلم‌های زیادی موسیقی ساخته است و در این میان هم، کارهای به‌یادماندنی پرشماری در کارنامه دارد. به وقت شام، بادیگارد، رخ دیوانه، هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند، مرگ تدریجی یک رؤیا، مدینه و اغما بخشی از این لیست طولانی هستند.

موسیقی سریال مادرانه هم یکی از همین کارهای زیبا و دلنشین است که همایونفر آن را در سال ۱۳۹۲ برای یکی از سریال‌های رمضانی تلوزیون ساخته است. اگر مثل من، آن روزها از مخاطبان پروپاقرص تلوزیون بوده باشید حتماً این سریال را با بازی زیبای مهدی سلطانی و لعیا زنگنه به یاد می‌آورید.

بیراه نیست اگر بگوییم این سریال، بخش قابل توجهی از موفقیت خود را مدیون همین موسیقی بی‌نقص و شنیدنی است. یک ملودی کاملاً شرقی که در خدمت اثر قرار گرفته تا نفوذ قصه را در روح و جان مخاطب بیشتر کند.

قطعه‌ای که همایونفر برای تیتراژ ابتدایی این فیلم ساخت از جمله قطعاتی است که هنوز تکراری نشده و با هربار شنیدنش، انسان احساس می‌کند در دنیایی از زیبایی و خیال غرق شده است.

به‌عنوان یک مجری، از روزی که موسیقی تیتراژ ابتدایی مادرانه را شنیده‌ام، از آن در برنامه‌های مختلفی استفاده کرده‌ام. این موسیقی از فضایی احساسی، غمگین و در عین‌حال رسمی برخوردار است که به شما کمک می‌کند مخاطب را برای اجرای بخش آغازین برنامه یا شنیدن دکلمه‌ای تأثیرگذار آماده کنید. همچنین تعلیق موجود در آن، این موسیقی را تبدیل به گزینه‌ای خوب برای بخش پایانی برنامه می‌کند.

در این مطلب، می‌توانید این موسیقی فوق‌العاده را در دو نسخه بشنوید و در صورت تمایل به صورت مستقیم دانلود کنید.

در نسخۀ اول، من آن را قدری طولانی‌تر کرده‌ام و مدت زمانش را به ۴ دقیقه افزایش داده‌ام تا مناسب اجرای یک بخش برنامه باشد. در صورت تمایل به طولانی‌تر شدن موسیقی، پیشنهاد می‌کنم پخش‌کننده را روی حالت تکرار قرار دهید.

در نسخۀ دوم نیز می‌توانید موسیقی اصلی را بدون هیچ‌گونه تغییری بشنوید. مدت زمان این قطعه ۲ دقیقه و ۳۳ ثانیه است.

نسخۀ اول: طولانی‌شده با مدت‌زمان ۴ دقیقه

download
دریافت مستقیم

نسخۀ دوم: ورژن اصلی با مدت زمان ۲:۳۳ دقیقه

download
دریافت مستقیم

اگر به‌دنبال موسیقی‌های ملایم و رسمی بیشتری می‌گردید، پیشنهاد می‌کنم نگاهی به دستۀ مربوطه در بانک زیرصدای آقای صحنه بیندازید.

مطالب پیشنهادی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *